W dawnych czasach

W minionym tygodniu rozmawiałyśmy z dziećmi o tym jak wyglądał świat w dawnych czasach. Dzieci na podstawie wiedzy nabytej wcześniej lub pozyskanej z filmów edukacyjnych, książek i albumów, prezentowały informacje o wybranych dinozaurach. Poszerzyły wiedzą o zasobach kryjących się pod ziemią (węgiel, sól, bursztyn) oraz ich powstaniu i użyteczności w życiu ludzi. Poznały pracę archeologa i paleontologa oraz ich zdobycze naukowe zgromadzone w muzeach. Podjęliśmy próbę umieszczenia na osi czasu pojawienia się dinozaurów i człowieka oraz jego przystosowania się i rozwoju w czasie. Dzieci wykonywały prace plastyczne: malowały farbami, ołówkiem i węglem, lepiły z plasteliny i eksperymentowały. Wspomniałyśmy też o wybuchu wulkanu Etna.