Dary Jesieni

W minionym tygodniu rozmawialiśmy na temat darów jesieni. Zajmowaliśmy się warzywami i owocami. Znamy wybrane ich nazwy, charakterystyczne cechy tj. wygląd, smak, zapach; wiemy jakie można z nich zrobić przetwory na zimę i rozumiemy, że są one źródłem wielu witamin dlatego koniecznie należy je spożywać. Poznaliśmy również kilka gatunków grzybów, bawiliśmy się kasztanami, żołędziami, jarzębiną i liśćmi. Starszacy poznali literkę A,a.
W tym tygodniu nie zabrakło też imprez:
30 września każda grupa uroczyście świętowała Dzień Chłopca – w tym dniu na dzieci czekało wiele ciekawych zajęć, zabaw i podarunków, a wszystkich przedszkolaków odwiedziła i pozowała z nimi do zdjęć Myszka Miki.
1 października ze śpiewem, tańcami i grą na instrumentach świętowaliśmy Dzień Muzyki.
2 października uśmiechnięci i radośni odchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Pamiętajmy: Światowy Dzień Uśmiechu obowiązkowo powinniśmy obchodzić przez cały rok!