Przedszkole nr 5 w Turku

w naszym przedszkolu posiłki przygotowywane są tylko z naturalnych składników

Dbam o siebie i środowisko

Ten tydzień był pełen niespodzianek i atrakcji związanych z Dniem Przedszkolaka i powitaniem Pani Jesieni. Rozmawialiśmy też o tym, jak dbać o siebie i środowisko.
20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka i w każdej grupie były przygotowane dla dzieci atrakcje w postaci pląsów przy muzyce, zawodów sportowych na boisku przedszkolnym, słodkich upominków. Tego dnia żadnemu przedszkolakowi uśmiech nie schodził z buzi.
23 września witaliśmy Panią Jesień. Teraz, gdy dzieci zaadaptowały się do przedszkolnej rzeczywistości, nastał czas powitania nowej pory roku. Jesień powitaliśmy radośnie i w dobrym humorze. Dzieci z uśmiechem i odwagą  śpiewały jesienne piosenki, oglądały dary jesieni, słuchały opowieści i rozwiązywały zagadki. Na boisku przedszkolnym obserwowaliśmy zmieniającą się przyrodę, zbieraliśmy kasztany, kolorowe liście i kwiaty.
Dbanie o siebie i środowisko to teraz ważna sprawa. Epidemia bardzo pozmieniała nasze codzienne życie, wymusiła na nas rozwinięcie nowych nawyków i przyzwyczajeń. Musimy bardziej dbać o zachowanie higieny i zachowywać ostrożność w kontaktach z innymi. W przedszkolu utrwalaliśmy etapy mycia rąk i uczyliśmy się dbania o porządek w naszej sali. Warto, by dzieci przyswojoną wiedzę  zastosowały w praktyce: wspólne segregowanie odpadów, oszczędzanie wody, wypełnianie powierzonych drobnych domowych obowiązków, przestrzeganie zasad obowiązujących w trakcie pandemii.