Przedszkole nr 5 w Turku

w naszym przedszkolu posiłki przygotowywane są tylko z naturalnych składników

Dbamy o zdrowie

W minionym tygodniu zajmowaliśmy się szeroko pojętym tematem zdrowia człowieka. Dzieci poznały i przypomniały sobie, czym jest Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Utrwaliły również numery alarmowe oraz zasady kiedy i w jakich okolicznościach należy z nich korzystać. Wspólnie zastanawialiśmy się, w jaki sposób warto spędzać wolny czas, by zachować zdrowie i sprawność. Zachęcaliśmy dzieci do aktywności fizycznej podczas zabaw w sali i na boisku przedszkolnym. Staraliśmy się kształtować u dzieci zdrowe nawyki żywieniowe, zachęcając do spożywania owoców i warzyw podczas posiłków. Proponujemy Państwu, by wzmocnić rezultat naszych działań, rozmawiać z dziećmi w domu na temat aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania i zasad przygotowywania zdrowych posiłków.
Rozmawiając o higienie z dziećmi, zgłębialiśmy temat bakterii i wirusów oraz omawialiśmy sposoby ochrony przed zarazkami – temat szczególnie ważny w obecnych czasach.
Dzieci zostały również zapoznane z pracą lekarza, policjanta i stomatologa. Utrwalały nawyk dbania o higienę jamy ustnej, zapoznały się z prawidłowym sposobem szczotkowania zębów.
W minionym tygodniu dzieci starsze poznały cyfrę 2, oraz literę i,I.