Przedszkole nr 5 w Turku

w naszym przedszkolu posiłki przygotowywane są tylko z naturalnych składników

Dzień Dinozaura w przedszkolu

26 lutego przypada nietypowe święto – Dzień Dinozaura. Już w poniedziałek rozpoczęliśmy w przedszkolu niezwykłą wędrówkę poznając prehistoryczne zwierzęta. Tego dnia każda sala przedszkolna zmieniła się w jaskinię wybranego dinozaura. Powstały też niezwykłe kąciki: ” jurajskie parki”, w których oglądaliśmy przyniesione przez dzieci zabawki- dinozaury, albumy, plakaty, książki o dinozaurach. Przedszkolaki udały się w podróż do prehistorycznych czasów, a w każdej sali poprzez zabawy i zadania poznawały życie dinozaurów. W sali pterodaktyla dzieci tworzyły dino-skamieliny z wykorzystaniem piasku kinetycznego, a w sali diplodoka – za pomocą pędzli i szablonów tworzyły plastyczne odbicia różnych dinozaurów. Dzięki zabawie badawczej w sali plezjozaura dzieci sprawdzały, czy dinozaury mogą pływać, a przy dźwiękach z prehistorycznego lasu w sali tyranozaura przedszkolaki bawiły się z chustą animacyjną i “jajkiem” dinozaura. Ciekawe zabawy czekały też na dzieci w sali stegozaura – kolorowe stempelki, brontozaura – “dino-puzzle”, triceratopsa -“Na tropie dinozaurów”, gry planszowe. Ogromną radość i zadowolenie towarzyszyło dzieciom podczas zabaw, a Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.     J.S