Grudniowe życzenia

Miniony tydzień był pełen atrakcji związanych z Andrzejkami i oczekiwaniem na św. Mikołaja.
Poniedziałek (30.11.2020’) był „Dniem Andrzejkowych wróżb”. Odpowiednio udekorowane sale i nastrojowa muzyka w tle wprowadziła wszystkich w świat magii. Dzieci poznały tradycje i zwyczaje „Andrzejkowych wróżb”. Dowiedziały się co je czeka w przyszłości, kim zostaną, jak będzie miał na imię najlepszy kolega/koleżanka, kto pojedzie w podróż dookoła świata.  To był dzień pełen atrakcji i wesołej zabawy.
W piątek (04.12.20r.) – tradycyjnie odwiedził nasze przedszkole św. Mikołaj. Były prezenty dla każdego przedszkolaka. Dzieci zatańczyły i zaśpiewały dla wyjątkowego gościa. Radość była wielka.
W minionym tygodniu rozmawialiśmy także o tym, w jaki sposób obdarowywać innych prezentami i jak zachować się podczas ich przyjmowania. Utrwaliliśmy zwroty grzecznościowe. Przedszkolaki dzieliły się swoimi pragnieniami i marzeniami. Pisały listy do św. Mikołaja. Ubierały choinkę w sali.
Dzieci ze starszych grup poznały literę „K, k”, uczyły się kreślić jej kształt. Odczytywały sylaby z poznanych liter. Podczas zabaw poznały liczbę „6”. Uczyły się jej pisać na różnych powierzchniach, utrwaliły umiejętności dodawania i odejmowania.