Przedszkole nr 5 w Turku

w naszym przedszkolu posiłki przygotowywane są tylko z naturalnych składników

Jasełka Bożonarodzeniowe 2019’

Tradycyjnie, jak co roku, w tygodniu poprzedzającym święta, we wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Przedszkolaki do świąt przygotowywały się nie tylko poprzez przygotowanie inscenizacji Jasełkowych ale także poprzez różnorodne działania zwyczajowo związane ze świętami, na przykład: pieczenie i zdobienie świątecznych pierników na zajęciach kulinarnych, na zajęciach plastycznych wykonanie ozdób choinkowych takich jak aniołki, bombki, czy też  stroików na stół wigilijny. Dzieci, ubrane stosownie do swoich ról, łącząc odpowiednio dobrany tekst z kolędami oraz tańcem w magiczny sposób odtworzyły czas Narodzenia Pana, wprowadzając tym samym wszystkich w świąteczny nastrój. Atmosferę podkreślała również dekoracja sal, przygotowana przez panie specjalnie na tą uroczystość. Na zakończenie przedstawienia, w poszczególnych grupach życzenia świąteczne złożyła pani dyrektor przedszkola. Domowa, świąteczna atmosfera podkreślona została słodkim poczęstunkiem.   B.M