Przedszkole nr 5 w Turku

w naszym przedszkolu posiłki przygotowywane są tylko z naturalnych składników

Jesienią w parku i w lesie

W tym tygodniu przedszkolaki poznały mieszkańców lasu, utrwaliły sobie ich nazwy, odgadywały zagadki słowne, obrazkowe i dźwiękowe oraz uczestniczyły w różnorodnych zabawach muzyczno-ruchowych dotyczących tej tematyki.
Na zajęciach rozpoznawały również liście i owoce polskich drzew. Kiedy pogłębialiśmy temat związany z drzewami iglastymi, dzieci miały okazję do porównywania igieł różnych drzew i wielkości szyszek. Dowiedziały się, po co drzewom są szyszki.
Wykonywaliśmy bardzo dużo prac plastycznych z wykorzystaniem różnych technik,  które nie tylko kształtują motorykę małą, ale przede wszystkim rozbudzają kreatywność naszych pociech.
Ponadto w dniu 14.10.2020 odbyło się uroczyste “Pasowanie Na Przedszkolaka” dzieci nowo przyjętych do naszego przedszkola. Uroczystość uświetniła wizyta Myszki Miki. 16 października obchodziliśmy także “Święto chleba”. Przedszkolaki dowiedziały się, że pyszny chlebek, który codziennie jedzą, musi najpierw “urosnąć”, ziarna muszą zostać zmielone na mąkę w młynie i dopiero z niej w piekarni wypiekany jest chleb który trafia do sklepów. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę między innymi na temat zawodu piekarza, uczestniczyły również w degustacji różnego rodzaju chleba (ciemnego, z ziarnami, z owocami).