Jesteśmy bezpieczni

W minionym tygodniu poruszyliśmy niezwykle ważny temat, jakim jest bezpieczeństwo. Skupiliśmy naszą uwagę nie tylko na znakach drogowych i przejściu dla pieszych, ale także na bezpieczeństwie w domu, w kontakcie z nieznajomymi, na postępowaniu w sytuacjach zagrażających życiu, takich jak np. pożar.
Dzieci zapoznały się z pracą: policjanta, ratownika medycznego i strażaka.
Utrwaliliśmy znajomość adresu zamieszkania, imienia i nazwiska oraz numerów telefonów alarmowych, sposobu korzystania z nich. Zachęcamy Państwa do powtórzenia tych informacji wspólnie z dziećmi. Proponujemy przygotowanie listy numerów alarmowych oraz do bliskich, która zostanie zawieszona w widocznym miejscu i pomoże przedszkolakowi w razie nagłej potrzeby wezwać pomoc. Codziennie korzystaliśmy ze słonecznej pogody bawiąc się w ogrodzie przedszkolnym. Na zajęciach z rytmiki uczestniczyliśmy w zabawach muzyczno-ruchowych z p. Anetką. Na angielskim utrwalaliśmy materiał z poprzednich zajęć, poznaliśmy też nowe słówka. Dużo się bawiliśmy, śpiewaliśmy, tańczyliśmy i troszkę „rozrabialiśmy”. Tak minął nam tydzień.