Przedszkole nr 5 w Turku

w naszym przedszkolu posiłki przygotowywane są tylko z naturalnych składników

Kim będę, gdy dorosnę

W minionym tygodniu rozmawialiśmy w przedszkolu o zawodach. Dzieci, utrwalając informacje oraz wymieniając się nimi, zastanawiały się jaki zawód chciałyby wykonywać w przyszłości. Dzieliły się też z grupą informacjami o tym, co robią w swojej pracy ich rodzice i dziadkowie. Przedszkolaki na podstawie opowiadań i wierszy poszerzały swoją wiedzę na temat pochodzenia produktów które jemy, zawodów związanych z tworzeniem ubrań, ze sztuką i pracami budowlanymi. Utrwalały informacje o tym, że każdy zawód jest potrzebny i próbowały przewidywać, co by się stało, gdyby jednego z nich zabrakło. Uczyły się różnych sposobów mierzenia (stopą, krokami, dłonią, centymetrem, linijką).
Dzieci ze starszych grup poznały literę R,r.
Warto podczas codziennych rozmów z dzieckiem zwracać uwagę na nazwy zawodów i wytwory pracy np. piekarz, piekarnia, pieczywo. Warto rozmawiać z dzieckiem o tym, jakie działania podejmują najbliżsi w swojej pracy. Podczas zabaw warto też prosić dziecko o mierzenie odległości czy długości w różnorodny sposób np. policz, ile kroków musisz zrobić, by się dostać do łazienki.