Listopadowe wspomnienia

Miniony tydzień był szczególny, związany z listopadowymi wspomnieniami, poświęcony był bliskim, których już z nami nie ma. Na początku tygodnia przypomnieliśmy sobie członków naszych rodzin. Dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich najbliższych, dzieliły się własnymi doświadczeniami, tworzyły drzewa genealogiczne rodzin. Rozmowy na tematy związane z przeszłością stały się wstępem do wprowadzenia z dużym wyczuciem i wrażliwością tematyki przemijania.
W piątek obchodziliśmy „ Dzień Dyni”. Przedszkolaki ubrane na pomarańczowo, uczestniczyły w grach i zabawach muzyczno-ruchowych w których główną rolę odgrywała dynia. Wykorzystując dynie oraz różnorodny materiał przyrodniczy dzieci wykonały przepiękne „jesienne stroiki”, także prace plastyczne poświęcone były królowej warzywniaka.
W minionym tygodniu dzieci ze starszych grup poznały literkę – M, m i liczbę 3.
Ostatnie dni października sprzyjały również  zabawom na boisku przedszkolnym, które sprawiały dzieciom dużo radości.