Przedszkole nr 5 w Turku

w naszym przedszkolu posiłki przygotowywane są tylko z naturalnych składników

Marcowe “Spotkanie z Muzyką”

W dniu 05.03.2020’ przedszkolaki uczestniczyły w „Spotkaniu z Muzyką” którego tytuł brzmiał „Fajny instrument”.  Gościem specjalnym był bardzo utalentowany pan Armen Karapetyan z Armenii, który oprócz umiejętności gry na kilku instrumentach, to również śpiewa i mówi w kilku językach. Na początku dzieci wysłuchały dwóch piosenek: „Mała dziewczynka z dużymi oczami” i „Mały śpiewający ptaszek”. Następnie nasz gość zaprezentował jeden z  najstarszych instrumentów dętych drewnianych znany jako „Duduk” , oraz  „Dhol” – rodzaj dwustronnego bębna. Chętne przedszkolaki miały możliwość  zagrać na wybranym instrumencie. Na zakończenie pan Armen Karapetyan zaprosił nas do wspólnego, bardzo ekspresyjnego tańca „dżo-dżon”. Dzisiejsze „Spotkanie z Muzyką” na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.   M.G