Przedszkole nr 5 w Turku

w naszym przedszkolu posiłki przygotowywane są tylko z naturalnych składników

Mini Olimpiada Aktywności Motorycznej

W dniu 17.11.2020 już po raz czwarty dzieci z grupy „Serduszka” wzięły udział w rywalizacji sportowej w ramach Mini Olimpiady Aktywności Motorycznej, której celem była rehabilitacja poprzez aktywne uprawianie ruchu dostosowanego do możliwości osób niepełnosprawnych, rewalidacja poprzez aktywizację społeczną osób niepełnosprawnych i ich rodzin, a także promocja i rozwój aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży niepełnosprawnej poprzez zabawę. Zadaniem dzieci było pokonanie toru przeszkód, np.: przeciąganie się po ławeczce, przekładanie przez siebie szarfy, rzucanie piłki do celu, wskakiwanie do obręczy, slalom, itp. konkurencje. Uczestnicy otrzymali medale oraz atrakcyjną nagrodę książkową. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Przyjaźń dzieciom” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Turku. Z uwagi na specyficzne warunki panujące w tym roku, Mini Olimpiada odbyła się w sali gimnastycznej naszego przedszkola. Była równie emocjonująca, a kibice, nie tylko wspierali ale brali czynny udział w zawodach. B.B.