Przedszkole nr 5 w Turku

w naszym przedszkolu posiłki przygotowywane są tylko z naturalnych składników

Mini Olimpiada Aktywności Motorycznej

W dniu 14.XI.2019′ już po raz trzeci dzieci z grupy „Serduszka” wzięły udział w rywalizacji sportowej w ramach Mini Olimpiady Aktywności Motorycznej, której celem była rehabilitacja poprzez aktywne uprawianie ruchu dostosowanego do możliwości osób niepełnosprawnych, rewalidacja poprzez aktywizację społeczną osób niepełnosprawnych i ich rodzin a także promocja i rozwój aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży  niepełnosprawnej poprzez zabawę. Zadaniem dzieci było pokonanie toru przeszkód, np.: przeciąganie się po ławeczce, przekładanie przez siebie szarfy, kopanie piłki do bramki, nakładanie obręczy na palik, itp. konkurencje. Uczestnicy otrzymali medale oraz atrakcyjne nagrody, a kibice kolorowe baloniki. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Przyjaźń dzieciom” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Turku.   B.B