Przedszkole nr 5 w Turku

w naszym przedszkolu posiłki przygotowywane są tylko z naturalnych składników

Październikowe „Spotkanie z Muzyką”

„Kolorowe dźwięki muzyki” – tak brzmiał tytuł kolejnego spotkania z muzyką, które odbyło się w czwartek trzeciego października. Gościem specjalnym była pani Monika Kaczewska, zapoznała dzieci   z „waltornią”, instrumentem dętym oraz zagrała kilka melodii ze znanych filmów, takich jak „Gwiezdne wojny”, czy też „Piraci z Karaibów”. Pan Sławek wyjaśnił dzieciom, że waltornia, zwana inaczej rogiem, jest instrumentem, który pierwotnie był wykonywany z rogów zwierzęcych i kojarzony jest z myślistwem. Przedszkolaki miały okazję nie tylko usłyszeć grę na tym instrumencie w wykonaniu pani Moniki ale też poznały budowę waltorni. Spotkanie wszystkim bardzo się podobało.    M.G