Przedszkole nr 5 w Turku

w naszym przedszkolu posiłki przygotowywane są tylko z naturalnych składników

Polska to moja ojczyzna

“Polska to moja Ojczyzna”- tak brzmiał temat minionego tygodnia. Był to szczególny tydzień, ponieważ w środę, tj. 11 listopada przypadała 102 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.  Przedszkolaki w trakcie różnorodnych zajęć poznały symbole narodowe, legendy –  mówiące o powstaniu państwa polskiego i stolicy Polski  – Warszawy, najważniejsze zabytki oraz pomniki które są ściśle związane z naszym dziedzictwem kulturowo-historycznym. Poznając największe miasta i rzeki Polski nabyły też umiejętności posługiwania się mapą.
10 listopada, dokładnie o godz. 11.11 każda grupa zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego” przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości.
Poprzez takie działania dzieci uczą się miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne, tak aby każde mogło się czuć dumne z bycia Polakiem.