Przedszkole nr 5 w Turku

w naszym przedszkolu posiłki przygotowywane są tylko z naturalnych składników

Poranek Patriotyczny, Jubileusz 55-lecia Przedszkola

W dniu 08.XI.2019’ w naszym przedszkolu odbył się Poranek Patriotyczny z okazji Dnia Niepodległości połączony z uroczystymi obchodami Jubileuszu 55 – lecia Przedszkola. Przybyłych na uroczystość gości: burmistrza Turku pana Romualda Antosika, przewodniczącego Rady Miejskiej pana Henryka Kacprzaka, kierownik Wydziału Spraw Społecznych panią Aleksandrę Purcel- Kowalską oraz rodziców powitała pani dyrektor Alicja Rakowiecka. W programie artystycznym pt. „Polska to moja ojczyzna” na który składały się tańce, wiersze i pieśni patriotyczne wystąpiły dzieci z grupy „Krasnoludki” przygotowane przez panią Aleksandrę Zubrzycką i Ewę Sosińską.
Z okazji Jubileuszu powstania przedszkola wszyscy pracownicy razem z dziećmi wspólnie zaśpiewali piosenkę ułożoną specjalnie na tą okoliczność przez panią Olę Zubrzycką.
Burmistrz Romuald Antosik z okazji 55-lecia przekazał voucher na kwotę 500 zł. W podziękowaniu za przybycie pan burmistrz otrzymał od dzieci pamiątkowy obraz wykonany na zajęciach plastycznych.
Przedszkolaki wręczyły również kwiaty pani  Małgorzacie Kowalskiej, w podziękowaniu za przepiękną dekorację którą wykonała na dzisiejszą uroczystość.
Zakończeniem spotkania były strzelające confetti i przepyszny tort w kolorze biało-czerwonym, który dzieci zjadły z apetytem w trakcie podwieczorku. To była wyjątkowa uroczystość, wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie nam wszystkim w pamięci.   A.Z