Przedszkole nr 5 w Turku

w naszym przedszkolu posiłki przygotowywane są tylko z naturalnych składników

Porządki w ogrodzie

W minionym tygodniu przedszkolaki poznały zagadnienia związane ze zmianami zachodzącymi wiosną w ogrodzie i w najbliższym otoczeniu. Dzieci na podstawie własnej wiedzy i doświadczeń opowiadały o zwiastunach wiosny, dowiedziały się, jak przebiega proces rozwoju i wzrostu roślin, samodzielnie zasadziły cebulę, fasolę, rzeżuchę, różne zioła i kwiaty. Zapoznały się z pracą i narzędziami ogrodnika. Starszacy poznali literę „C,c” na podstawie wyrazu „cebula”. Dzieci rozmawiały również nt. „Co słychać wiosną w ptasich gniazdach”-wykonywały makiety gniazd. Obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie, przyglądały się drzewom, krzewom, pierwszym kwiatkom, słuchały śpiewu ptaków. I tak przygotowane przedszkolaki oczekują na przyjście Pani Wiosny!