Przedszkole nr 5 w Turku

w naszym przedszkolu posiłki przygotowywane są tylko z naturalnych składników

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Jak  co roku, w trzeci czwartek listopada ( 19.XI.  ) na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania  Palenia. W tym dniu w grupach dzieci 5-6 letnich prowadziliśmy działania, podczas  których  informowaliśmy przedszkolaki   o zdrowotnych skutkach czynnego i biernego palenia tytoniu. Nauczycielki w poszczególnych grupach przeprowadziły pogadanki: dzieci dowiedziały się, że palenie szkodzi zdrowiu, jak wiele trujących substancji zawiera dym papierosowy i sam papieros oraz co to jest bierne palenie . Dzień wypełniły zajęcia: plastyczne, techniczne, muzyczne i literackie. Poznały historię Kopciuszka, który nie znosił dymu tytoniowego. Następnie przedszkolaki wykonały plakaty oraz albumy dotyczące palenia. Po południu kolorowały  ulotki informujące o szkodliwości palenia. Ulotkę zabrały do domu, by wśród domowników zachęcać  palaczy, aby przynajmniej na jeden dzień podjęli próbę zaprzestania palenia.  Osobom palącym, które podejmują wysiłek uwolnienia się z nałogu życzymy wytrwałości w zmaganiach i sukcesów w walce o zdrowsze życie własne oraz innych. M.B