Przedszkole nr 5 w Turku

w naszym przedszkolu posiłki przygotowywane są tylko z naturalnych składników

Święto Babci i Dziadka

Miniony tydzień w całości poświęcony był  babciom  i dziadkom. Przez cały tydzień dzieci próbowały znaleźć jak najwięcej pomysłów dotyczących tego, jak mogą uczcić ten dzień.
Przedszkolaki w różny sposób doskonaliły kompetencje: matematyczne – w sytuacjach realistycznych takich jak przygotowanie przyjęcia (przeliczanie, dzielenie),  językowe –  uczyły się  wierszyków, piosenek, tańców  dla ukochanych babć i dziadków.
Wspólnie z nauczycielem zastanawiały się, jak wyglądali babcia i dziadek „kiedy byli mali” i w jakie zabawy się bawili. Dzieci opowiadały, co najbardziej lubią robić ze swoimi dziadkami, a także dzieliły się z grupą ulubionymi wspomnieniami o swoich dziadkach.
Samodzielnie wykonały różnorodne upominki, którymi obdarowały dziadków w dniu ich święta. Dzieci piosenką , wierszykiem i tańcem wyraziły miłość i wdzięczność swoim dziadkom. Złożyły życzenia zdrowia oraz wielu powodów do dumy i radości  z wnuków ( w tym roku, ze względu na zaistniałą sytuację związaną z  pandemią koronawirusa – poprzez  komunikatory). Starszaki poznały kolejną literę alfabetu.