Przedszkole nr 5 w Turku

w naszym przedszkolu posiłki przygotowywane są tylko z naturalnych składników

Witamy Panią Jesień

W dniu  23.09.2019’ odwiedziła nas Pani Jesień – uśmiechnięta, w kolorowej sukni, w  kapeluszu przystrojonym jesiennymi „skabami”. Przyniosła nam kosz pełen darów, które dzieci rozpoznawały i nazywały. Świetnie poradziły sobie również z rozwiązywaniem jesiennych zagadek. Specjalnie dla naszego gościa wystąpiły dzieci z grupy II A „Pszczółki” w piosence pt. „Jeżyk i liście”. Pani Jesień złożyła też wszystkim przedszkolakom życzenia z okazji „Dnia Przedszkolaka” i zaprosiła wszystkich do wspólnych „jesiennych” pląsów. Z tej okazji również panie przygotowały dla swoich przedszkolaczków na grupach różnorodne atrakcje. Na boisku przedszkolnym, Pani Jesień towarzyszyła dzieciom w różnorodnych konkurencjach sportowych oraz zabawach ruchowych z chustą animacyjną. Na zakończenie, na  dzieci czekały pyszne kiełbaski z ogniska oraz ziemniaki z gziką. Po południu przedszkolaki malowały portret Pani Jesieni. Zapewne, tak miło powitana jesień nie będzie smutna, deszczowa i zimna ale kolorowa i ciepła, bogata w jesienne skarby i zabawy.   M.B