Przedszkole nr 5 w Turku

w naszym przedszkolu posiłki przygotowywane są tylko z naturalnych składników

Witamy Panią Wiosnę

W piątek, 19 marca przywitaliśmy w przedszkolu porę roku, na którą wszyscy czekaliśmy z utęsknieniem – Wiosnę. Przygotowywaliśmy się na jej przyjście ucząc się wiosennych piosenek. Stworzyliśmy wiosenny wystrój w naszych salach. Przedszkolaki poznały obrzędy związane z pożegnaniem zimy – zwyczaj topienia Marzanny, z przywitaniem wiosny – chodzenie z gaikiem. Wiosnę przywitaliśmy więc piosenkami, tańcami, pląsami, odczytaniem listu z zadaniami dla dzieci, kolorowaniem wiosennych ilustracji. Wprowadziliśmy do sali przedszkolnej odrobinę prawdziwej wiosny poprzez wspólne posadzenie kwiatów. Na boisku przedszkolnym szukaliśmy pierwszych oznak wiosny, obserwowaliśmy budzącą się do życia przyrodę. Nowa pora roku przyniosła nam wszystkim dobry nastrój i nadzieję, że zagości u nas już na dobre.