Przedszkole nr 5 w Turku

w naszym przedszkolu posiłki przygotowywane są tylko z naturalnych składników

Witamy w przedszkolu

DRODZY  RODZICE  I  KOCHANE  DZIECI !
Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021. Jest on trochę inny niż zwykle, ponieważ musimy wszyscy zachować szczególne bezpieczeństwo sanitarne i związane z nim obostrzenia. Ze względu na  sytuację i utrudniony wgląd rodziców do społeczności przedszkolnej, będziemy cotygodniowo na stronie internetowej przedszkola informować o przebiegu procesu wychowawczo – dydaktycznego dzieci, popartego zdjęciami z wyszczególnieniem aktywności i tygodniowej tematyki kompleksowej.
Minęły dwa tygodnie września, a my po bardzo długiej przerwie, wszyscy stęsknieni spotkaliśmy się i przystąpiliśmy do wspólnych zabaw, rozmów i codzienności.
Tak bawiliśmy się i uczyliśmy: pierwszy tydzień w przedszkolu to: ,, Moje przedszkole”. Nauczyliśmy się tego co najważniejsze, a więc życia w grupie społecznej poprzez wspólne zabawy oraz uczestniczenie w różnorodnych zajęciach z uwzględnieniem zasad i reguł  bezpiecznej zabawy, zachowania higieny i bezpieczeństwa zdrowotnego.
Drugi tydzień w przedszkolu to: ,, Wspomnienia z wakacji”. Ożywiliśmy wspomnienia z minionych wakacji dzieląc się swoimi przygodami. Podziwialiśmy piękno i różnorodność naszego kraju, czego odzwierciedleniem były między innymi prace plastyczne.  Wskazywaliśmy na mapie miejsca wakacyjnych wojaży / morze , góry , jeziora , rzeki / wzbogacając  naszą wiedzę o krajobrazie Polski. Nawet pan Radosław na zajęciach z j. angielskiego bawił się z dziećmi w „Kolory Polski”, oczywiście po angielsku.