Witamy Wiosnę

W minionym tygodniu kontynuowaliśmy rozmowy o wiosennych zmianach  w   przyrodzie, powitaliśmy również wiosnę. Dzieci dowiedziały się w jakiej kolejności przylatują ptaki, jak wygląda między innymi czapla, skowronek. Tworzyły przedszkolną, wiosenną orkiestrę – instrumentami były przedmioty codziennego użytku. Doskonaliliśmy umiejętności klasyfikacji, porządkowania i przeliczania. Omawialiśmy też temat nowalijek, oraz jak wiosną należy dbać o zdrowie. Przedszkolaki poznały literę G,g – wykonały wiele ćwiczeń utrwalających sposób jej pisania. Ćwiczyły też dodawanie w zakresie 10. Poznały cykl rozwojowy gąsienicy.
Organizowaliśmy wiele zabaw ruchowych, również z wykorzystaniem muzyki. Powstało dużo prac plastycznych np. bocian z papieru, wiosenne kwiaty, kapelusz Pani Wiosny, motyle czy też wiosenne ślimaczki.
W piątek, żegnaliśmy „Panią Zimę”, witaliśmy „Panią Wiosnę”. Na zajęciach we wszystkich grupach przedszkolaki wykonały kukłę Marzanny – symbol zimy. Dowiedziały się też o starym ludowym zwyczaju – topieniu Marzanny.