Przedszkole nr 5 w Turku

w naszym przedszkolu posiłki przygotowywane są tylko z naturalnych składników

Wycieczka do Zagrody Olszówka

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia rodzice dzieci z grupy „Serduszka” przygotowali dla swoich pociech wspaniałą niespodziankę. Była nią wycieczka do „ Zagrody Olszówka”, gdzie czekały na dzieci różnorodne atrakcje. Przedszkolaki mogły nie tylko zobaczyć ale i nakarmić takie zwierzątka jak: króliki, kozy, kucyka czy też kury i perliczki. Poszukiwały ukrytych przez Mikołaja w terenie skarpet prezentowych, brały udział w zabawach na świeżym powietrzu: biegu z workami, bitwie na papierowe śnieżki oraz wspólnym kolędowaniu przy ognisku. Następną atrakcją były warsztaty plastyczne podczas których dzieci wykonały i ozdobiły bombki z siana oraz świeczniki z gliny plastycznej. Był to dzień pełen wspaniałych wrażeń, które wprowadziły wszystkich uczestników wycieczki w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.   A.B