Przedszkole nr 5 w Turku

w naszym przedszkolu posiłki przygotowywane są tylko z naturalnych składników

Wyjątkowy gość w przedszkolu

Już od samego rana w dniu dzisiejszym, tj. 6 grudnia, wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały niezwykłego gościa, oczywiście Świętego Mikołaja! W tym dniu przedszkolaki ubrane były wyjątkowo, czyli „mikołajkowo”. I wreszcie przybył, z ogromnym workiem prezentów!!! Zanim jednak Mikołaj rozdał prezenty, specjalnie dla niego, Zosia B. z grupy II B wystąpiła recytując wiersz pt. „Prezent dla Mikołaja” D.Gellner, a przedszkolaki wspólnie z gościem zaśpiewały kolędy, co wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Radość była ogromna, każde dziecko dostało prezent, bo nasze przedszkolaki były bardzo grzeczne! Mikołaj też dostał prezent, słodkie pierniczki wykonane na zajęciach kulinarnych i przepiękny portret namalowany przez dzieci z grupy III B. Niestety, Mikołaj musiał nas opuścić, ale obiecał dzieciom, jak i paniom, że odwiedzi każdego za kilka dni w domu,  a zatem czekamy Święty Mikołaju!