Wynalazki

Za nami kolejny interesujący temat tygodnia – wynalazki. Dla dzieci istnienie wielu urządzeń czy przedmiotów, których używają na co dzień, jest oczywiste i nie myślą, jak mogłoby wyglądać życie bez nich. Podczas rozmów, oglądania ilustracji w książkach, słuchania opowiadań, przedszkolaki dowiadywały się kiedy „wynalazki” powstały. Dzieci przeprowadziły eksperyment pokazujący, w jaki sposób przenoszą się fale dźwiękowe. Uczyły się współpracy podczas rozwiązywania zadań w parach. Więcej czasu poświęciliśmy dwóm współczesnym wynalazkom: telefonowi i komputerowi. Rozmawialiśmy nie tylko o ich funkcjonalności, lecz także o zagrożeniach, jakie mogą powodować. Uwagę dzieci skierowaliśmy na bezpieczeństwo w internecie. Ważne jednak, by dzieci wiedziały, że telefon i komputer mogą właściwie wykorzystać do pomocy w nauce. Przedszkolaki poznały w tym tygodniu kolejną literę P, p na podstawie wyrazu pralka i uczestniczyły w wielu zabawach językowych utrwalający jej zapis.