Przedszkole nr 5 w Turku

w naszym przedszkolu posiłki przygotowywane są tylko z naturalnych składników

Zabawy na jesienne wieczory

Miniony tydzień rozpoczęliśmy od poznania zawodu listonosza ponieważ w niedzielę przypadał “Dzień Listonosza”. Każdego dnia listonosz w Polsce dostarcza nawet 26 kg przesyłek, a zatem jego praca jest nie tylko odpowiedzialna ale też wymagająca wytrzymałości fizycznej.
Kolejne dni zgłębialiśmy z dziećmi temat sztuki. Dzieci poznawały nazwy zawodów artystycznych oraz ich atrybuty, odgadywały zagadki słowne i ruchowe z nimi związane. Podczas zajęć miały okazję poznać wybrane gatunki malarskie, między innymi: pejzaż, martwa natura, malarstwo abstrakcyjne, portret. Wykonywaliśmy bardzo dużo prac plastycznych, przedszkolaki mogły poczuć się prawdziwymi artystami, malując przy sztalugach.
W minionym tygodniu dzieci pogłębiały również wiedzę na temat muzyki. Zapoznały się z wybranymi instrumentami muzycznymi oraz rodzajami muzyki: klasyka, rock, jazz, hip -hop. Uczyły się odczytywać emocje płynące z wysłuchiwanych dzieł muzycznych i poruszać się w rytm melodii. Podczas zajęć zapoznały się z życiem i twórczością sławnego Polaka – Fryderyka Chopina. Omawiały również  temat kina i teatru, zapoznały się z  zasadami obowiązującymi w tych miejscach. Poznały różne rodzaje teatru: kukiełkowy, pacynki, teatr cieni, itd. Same też próbowały swoich sił jako aktorzy, w przedstawieniu dla swoich kolegów. Ten tydzień został wzbogacony o wprowadzenie  kolejnej litery: e,E, która została utrwalana podczas różnych ćwiczeń wzrokowych i słuchowych. W tym tygodniu dzieci uczestniczyły także w różnorodnych zabawach ruchowych w ogrodzie przedszkolnym korzystając z pięknej jesiennej pogody.