Przedszkole nr 5 w Turku

w naszym przedszkolu posiłki przygotowywane są tylko z naturalnych składników

Zajęcia z kodowania „Gry edukacyjne na tablecie”

Po serii zajęć i zabaw z zakresu kodowania dzieci na ostatnich zajęciach miały możliwość utrwalenia zdobytych umiejętności podczas zajęć z wykorzystaniem tabletów. Na początku zajęć przedszkolaki poznały zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu informatycznego oraz uświadomiły sobie, że tablet służy nie tylko rozrywce, ale przede wszystkim nauce. Dzięki odpowiednim grom i aplikacjom przedszkolaki poznają świat technologii i uczą się w nowy sposób. Podczas zajęć dzieci miały indywidualny dostęp do tabletów i możliwość wyboru gry zainstalowanej przez nauczycielkę. Dzieci grając tworzyły drogę – kod, by doprowadzić samochód wyścigowy do mety lub poprowadzić małpkę do skrzyni skarbów. W ten sposób dzieci poznawały i utrwalały podstawowe pojęcia programistyczne: kod, sekwencje, pętla, warunek a także rozwijały logiczne myślenie i relacje społeczne: wzajemna pomoc i wyjaśnienia.
Używanie tabletów w przedszkolu jest okazją do zapoznania się z działaniem urządzeń mobilnych, co dla dziecka rozpoczynającego wkrótce naukę w szkole jest dużym ułatwieniem w bezstresowym korzystaniu z komputera, np. na lekcjach informatyki lub podczas nauki zdalnej.