Przedszkole nr 5 w Turku

w naszym przedszkolu posiłki przygotowywane są tylko z naturalnych składników

Zimno, coraz zimnej

W minionym tygodniu dzieci poznały wiadomości o zmianach jakie zachodzą w przyrodzie na przełomie jesieni i zimy oraz skutkach tych zmian w świecie zwierząt. Przedszkolaki na podstawie własnych doświadczeń, opowiadań, wierszy, zagadek, ilustracji i piosenek poszerzyły wiedzę na temat przygotowań zwierząt do zimy. Poznały również zasady odpowiedzialnego ich dokarmiania. Zapoznały się z wyglądem i nazwami ptaków zimujących w naszym kraju i utrwaliły nazwy ptaków odlatujących zimą z Polski.
Starsze dzieci poznały literkę Y,y oraz sposób jej zapisu. Tworzyły liczbę mnogą dodając literkę Y  do wybranych wyrazów. Poznanie cyfry 5 i jej zapisu umożliwiło przeprowadzanie działań matematycznych mających na celu doskonalenie przeliczania w pamięci i na przykładach z użyciem liczebników głównych oraz porządkowych.
25 listopada obchodziliśmy ,,DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”. W tym dniu nikt nie zapomniał o tym, że pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, często przytulanka na otarcie łez i ukochana ,,podusia” do snu. Dzieci ze wszystkich grup przygotowały ozdoby z misiem: papierowe pacynki, misie malowane i wyklejane,  misiowe opaski, a także uczestniczyły w różnorodnych misiowych zabawach muzyczno-ruchowych. Nie zabrakło oczywiście przysmaków misiowych obficie smarowanych przez dzieci  pysznym ale przede wszystkim bardzo zdrowym miodem.