Zwierzęta domowe

Tematem minionego tygodnia były zwierzęta domowe. Dzieci miały okazję do pochwalenia się wiedzą i doświadczeniami związanymi z hodowaniem domowego pupila. Wiedzą już bardzo dużo na temat opieki nad zwierzętami i sposobów ich dokarmiania. Posiadane informacje poszerzyły o szczegóły związane z pracą weterynarza.  Rozmawialiśmy też o smutku związanym z odejściem naszego pupila oraz rozwiązaniach, które mogą złagodzić smutek po jego stracie. W trakcie zajęć dzieci ze starszych grup poznały literę D, d, uczyły się jej pisać na różnych powierzchniach. Układały i odczytywały sylaby z poznanych liter ( o, a, i, t, m, d). Podczas wspólnych gier i zabaw poznały liczbę 4. Uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych w salach jak i  na boisku przedszkolnym. Rozwiązywały zagadki słuchowe, oparte na odgłosach zwierząt. Dużo rysowały, śpiewały, tworzyły  przestrzenne prace – koty, pieski z rolek po papierze toaletowym, wyklejały plasteliną sylwety wybranych zwierząt. Rozpoznawały, nazywały i klasyfikowały zwierzęta. Globalnie czytały wyrazy: gady, płazy, ptaki, ryby, ssaki. Zapamiętały, że w kontaktach ze zwierzętami trzeba zachować ostrożność i przestrzegać zasad higieny.